Navigáció

Hídverő Napok

Typ: egyéb

Sikeres volt a Hídverő Napok Paton

2021. július 2. és 3. között, az INTERREG V-A Szlovákia Magyarország Együttműködési Program Kisprojekt Alapja keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával került megrendezésre a Hídverő Napok Paton, mely az azonos című pályázat (kódja: SKHU/WETA/1901/4.1/238) része.

Az immár hagyományosnak mondható rendezvény gyökerei 1995-ig nyúlnak vissza, amikor is a jelenleg 12 felvidéki és 5 magyarországi községet magába foglaló Hídverő Társulás megalakult: a polgármesterek elhatározták, társulással jelképes hidat építenek a Duna két partja között. Azóta sokrétű, rendszeres tevékenységet folytatnak, nyár elején pedig felváltva más-más település rendezi meg a Hídverő Napokat, mely a határ menti térség és a magyar kisebbség kultúrájának bemutatására, valamint helyi hagyományok megőrzésére összpontosít, határokon átnyúló szlovák-magyar kapcsolatok kiépítése érdekében.

Idén a határ szlovák oldalán Pat biztosította a rendezvény helyszínét. Kézműves vásárral, gazdag kulturális programmal várták a látogatókat. Fellépett többek között a községbeli Patina ifjúsági csoport, a Piros Tulipán, Daňo Fanny, A két zsivány és neszmélyi zumba táncosok. Puskás Johnny retro partival, Ambrus Lelkes Simona gyermek- és operett műsorral, a Belevalók musical slágerekkel, a Colorband pedig utcabállal készült. Az érdeklődők tűzoltó-, rendőr-és mentőbemutatót, illetve Horesnyík Ervin fotókiállítását tekinthették meg. A rendezvényt Dunán ringatózó úszógyertyák látványa zárta, mely a két állam közötti akadályok lebontását hívatott jelképezni.

Készítve: 14. 9. 2021