Oznam

Aktuálne opatrenia vlády

Oznamujeme občanom, že podľa aktuálnych opatrení vlády do 1. novembra je zákaz vychádzania mimo bydliska na celom území Slovenskej republiky. Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu sú:

- cesta do zamestnania a späť

- cesta na testovanie

- doprovod dieťaťa do školy

- najbližšie potraviny, lekáreň, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby

- cesta na poštu, do banky, do poisťovne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt

- pobyt v prírode v okrese bydliska

-vychádzanie v noci v čase od 1.00 do 5.00 hod.

Ďalej informujeme občanov, že výnimka sa nevzťahuje ani na návštevu cintorína ani na úrady (ako napríklad Daňový úrad, Úrad práce, Okresný úrad). Prvé testovanie na Covid 19 bude v obci Patince uskutočnené od piatka 30.10.2020 do nedele 01.11.2020 v kultúrnom dome, v čase od 8 do 12 hodiny a od 13-ej do 20-ej hodiny. O aktuálnych informáciách Vás priebežne budeme informovať.  Za pochopenie ďakujeme.

Értesítjük a lakosságot, hogy az aktuális kormányrendelkezések értelmében november 1-ig kijárási tilalom van életben. Kivételt képez a kijárási tilalom alól, ha a lakos:

- ha munkába megy, onnan tér haza

- ha koronavírus tesztre tart

- ha bevásárolni indul a legközelebbi élelmiszerüzletbe, gyógyszertárba, illetve orvoshoz

- ha postára, bankba, biztosítóba, autószerelő műhelybe, illetve tankolni megy

- ha egy közeli hozzátartozóját ápolja, vagy állatokért felel

- ha gyereket kísér iskolába

- ha temetésen vesz részt

- ha állatot sétáltat lakhelye 100 méteres körzetében

- ha a természetben tartózkodik a járáson belül

- valamint éjjel 1.00 és 5.00 közötti időszakban.

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a kivételek nem vonatkoznak sem a temetőlátogatásra sem a hivatalokra (mint például Adóhivatal, Munkaügyihivatal, Községi hivatal).

Községünkben az országos Covid-19 tesztelésre a helyi kultúrházban kerül sor 2020.10.30-tól (péntektől) 2020. novmeber 1-ig (vasárnapig) reggel 8 órától 12 óráig, majd 13 órától 20 óráig. Az aktuális információkról folyamatosan fogjuk Önöket tájékoztatni. Megértésüket köszönjük.

Vytvorené: 26. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 26. 10. 2020 11:32